Hayaller Ve Başarı

Ege ERSÖZ
Hayaller Ve Başarı

 Hayal etmek kolay peki Başarı?

İlk insandan ve insanlık ırkının yok oluncaya kadar bizler hayal kurarız. Çoğumuz keşke zahmetsiz gerçek olsaydı der. Dostlar tamam hayal kurun ama inanın kurduğunuz hayal ve çabaladığınız azim sizi keşkelerin tutsaklığından kurtarır. Bunu tek Allah  tarafından seçilmiş insanlar yapabilir veya farklı özellikli insanlar yapabilir demeyin sakın. ! Herkes eşit yaratılmıştır ama herkesinde farklı ilgi alanları vardır,  yaratılış gereği. Bizim bunları keşfetmemiz ve o ilgi alanlarımızı işlemeliyiz. Unutmayın klasik söz ama olsun ” Altın işlenince değer kazanır “. Siz işlemezseniz biri gelir onu işler 2 kat daha fazla satar. Dostlar hani babalarımız, teyzelerimiz, amcalarımız derler ya ” Yeni nesil çalışmıyor. Oo Yoksa bizim zamanımızda müsait bulduğumuz her yerde çalışırdık” aslında onların yanıldığı  onların zamanında Instagram, Youtube, Facebook, Televizyon, Akıllı Telefon yoktu. Tamam teknolojini iyi yanlarını ve kötü yanlarını hepimiz biliyoruz. Onların zamanında, zamanları  sosyal medya vs. gibi faktörleri yoktu. Muhtemelen ulaşımda şimdi ki gibi değildi. E tabi insanın çalışma isteği geliyor. ama şimdi öylemi?

Aslında biz biraz daha duyarlı olsak bizim zamanımız daha iyi. İngilizce hocanız bir çeviri ödevi veriyor siz hemen Google’dan bakıyorsunuz. Onlarda öyle değildi. Velhasıl,  arkadaşlar çabalayın, isteyin ve başkasının hayallerinizin yıkmasına izin vermeyin. Siz  Aslan ile Çitanın hikayesini biliyor musunuz?

-Bir sabah ormanda Aslan uyanır Bugün Çita’ dan fazla koşayım ki aç kalmayayım.

-Bir sabah ormanda Çita uyanır Bugün Aslandan fazla koşayım ki Ölmeyeyim.

Aslan veya çita olmanıza gerek yok. Sadece sabah uyandığınızda koşmayı bilin. İradenize sahip ve hedefinizi unutmayın. Hayal kurun ama hayalden fazla çaba gösterin.

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
la casa de papel’in Profesörü: Alvaro Morte
  • 19 MAYIS 2018
  • 569 görüntülenme
 
Hırs Duygusu
  • 1 MART 2018
  • 430 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.