Blogger Günlüğü #1

Ege ERSÖZ
Blogger Günlüğü  #1

Merhaba arkadaşlar Blogger günlüğüme hoş geldiniz.  Sitemi açalı 2 ay oldu bu sürede 12 yazı yazdım.  Toplam 1400 kişiye ulaştım.  Sitemi ziyaret eden yazılarımı okuyan herkese teşekkür ederim.  Bu yazımda bana sorulan ve size anlatmak istediğim konu başlıkları var

Blog nedir? Ne işe yarar?

Blogun tanımı az da olsa kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Çünkü blogun yazarlarına sağladıkları fayda farklıdır

Blog: Duygu ve düşüncelerimizi, bir konu hakkındaki bilgi ve tecrübelerimizi paylaştığımız ve başkalarının da bu paylaşımları okuyabileceği platformdur. Bloglar, dijital günlükler olarak anılsa da blogların bildiğimiz günlüklerden önemli bir farkı vardır: Günlüğümüzün başkaları tarafından okunmasını istemezken blogumuzun okunmasını isteriz.

 Yazı yazmaya nasıl başladım?

Ben çok meraklıyımdır. Kafama takılan bir soruyu hemen bulmak isterim. Onun için hep araştırırım. Günlük hayatta yaptığım bazı hataları nasıl düzeleceğine dair araştırmalar dahi yaptığım olmuştur. Kitaplar okumayı özellikle kişisel gelişim kitaplarını okumayı çok seviyorum.  3 Ay önce yazı yazmak istedim. İlk başlarda tonlarca yazım hatası yaptım. Bunları düzeltene kadar yazı yazdım ve daha çok araştırmalar yaptım.  Bildiğim ve tecrübeli olduğum konularda yazı yazıyor ve bundan çok keyif alıyordum.  İnternet’te kişisel Blog sayfası açmaya karar verdim.

 Yazılarımı nasıl hazırlıyorum?

İlk öncelikle yazacağım konu hakkında düşünmeye başlıyorum. Konuyu bulduğum zaman araştırmalar yapıyorum. Sonra araştırdıklarımı ve benim bildiklerimi bir kağıda yazarak yazımın provasını yapıyorum.  Konu hakkında bazı kitaplar okuyorum ve yazarların görüşlerini alıp süzgeçten geçiriyor kağıda yazıyorum. En sonunda internet sitemde yazıyı paylaşıyorum.

Kendimi Eleştiriyorum

Hala kendimi yazı yazma konusunda geliştiriyor ve eksiklerim olduğunu biliyorum.  Bir yazı yazdığımda ilk önce ben kendimi eleştiriyorum. İnsanoğlu bir işte profesyonel olsa bile eksikleri illaki vardır. Benim bir konudaki düşüncem yanlış olabilir ama ben her geçen gün yazdığım yazıları okuyorum, yazacağım yazıya düzelterek aktarıyorum.

  • Kişisel Blog Sayfamı açamam da yardımcı olan Şahin abime ve yazı yazmamda yardımcı olan Şükran Hocama Teşekkür ediyorum.

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
2 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
Emre Yücesoy
3 sene önce

Ege Merhaba bu yazı yazma işini bence hiç bırakma. Yeni başlamana rağmen çok kaliteli içerikler üretiyorsun. Siteni yaklaşık 2 Haftadır takip ediyorum, ve çok beğendim. 4 Kolla sarıl bu işe. Sana dil uzatanlara kulağını kapa. Onlar vasıfsız gelip vasıfsız ölecekler. Araştırmaktan bilgi edinmekten yazmaktan öğrenmekten vazgeçme. Bugün 1400 kişiye ulaşmışsan emin ol ilerde Milyonlara hitap edeceksin. Umarım her şey güzel gönlünün istediği gibi olur.

    Ege ERSÖZ
    3 sene önce

    Teşekkür ederim Emre. Sitemi takip ettiğine çok sevindim. İnşallah

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.