Tutumlu Olmanın Yolları

Ege ERSÖZ
Tutumlu Olmanın Yolları

Tutumlu Ve Sabırlı Olmak  Gerekir

Maaş günlerinde ne kadar sevinçliyiz değil mi? Öğrenciyken  haftalık paramızı aldığımız zamanki mutluluk! Aynı şeye denk geliyor. Birinde 30 gün boyunca çalıştığın parayı alıyorsun, diğerinde 5 günkü okul, playstation ve internet cafenin parasını alıyorsun.
Bazı insanlar paralarını harcamalarına göre ayırıyor geri kalan parayı da etkinliğe ayırıyor. Eğer insanlar harcamalarını karşılayabilecek kadar maddi imkan sağlıyorlarsa ne hoş. Bazı insanlar da birikim yapmak istiyorlar. Bu yazımda size birikim yapmaktan bahsedeceğim.
Birikim yapmanın birçok nedeni vardır. Onları siz kafanızda belirlersiniz zaten. Birikim yapmadan önce çalıştığınız yerin maaşı ile sizin harcamalarınızı ( ev kirası, elektrik, su vb.) şeyleri bir tabloda çizin ve hesaplayın. Eğer hesaplamada ekstra paranız kalıyorsa bankada ayrı bir hesap açın ve arta kalan parayı oraya yatırın.  Ola ki hesaplamanızda eksik para çıkıyorsa başka iş imkanlarıyla çalışabilirsiniz. Öğrenciyken aynı şekilde okuldaki yemek, su, yol paranızı hesaplayın ve playstation , inretnet cafe gibi yerlere gitmeyin arta kalan parayı bir kumbaraya koyun ve sabırla bekleyin.
Birikim yapmak çok sabır ve irade isteyen bir yoldur. Bazen her şey yolunda giderken paranızı olmadık yere harcaya biliyorsunuz. Talihsiz olaylar dışında. Bende eskiden haftalık paramı 4 gün içerisinde bitirirdim. Ama şimdi birikim yapıyorum ve sabırla bekliyorum.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
la casa de papel’in Profesörü: Alvaro Morte
  • 19 MAYIS 2018
  • 569 görüntülenme
 
Hırs Duygusu
  • 1 MART 2018
  • 430 görüntülenme
1 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
Kübra
3 sene önce

Bnde bir yazar olarak yazılarını çok beğeniyorum

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.